کمبود کالای اساسی در کرمان نداریم/ نظارت 246 اکیپ نظارتی بر اصناف

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت:به مردم اطمینان کامل می‌دهیم که هیچ کمبودی در بحث کالاهای اساسی در استان کرمان

رحمان جلالی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان و سخنگوی طرح اصلاح یارانه‌ها در استان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به شکل‌گیری یک قرارگاه عملیاتی از ابتدای شروع طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها در استان اظهار کرد: میز رصدی که در این قرارگاه کار را پیگیری می‌کند اشرافیت کاملی نسبت به انبارها، کالاها و ذخایر اساسی در استان دارد و بحمدالله نسبت به کالاهای اساسی هیچ کمبودی نداریم.

وی با بیان اینکه تمام انبارهایی که کالاهای اساسی را احتکار و قاچاق کرده بودند نیز وارد سیستم بازار استان شده است، گفت: در شرایط کنونی کشور، حکم احتکارکنندگان و قاچاقچیان کالاهای اساسی مردم مانند کسانی است که در نظام اقتصادی کشور اخلال ایجاد می‌کنند و به شدت با آنها برخورد خواهد شد.

سخنگوی طرح اصلاح یارانه‌ها در استان کرمان با تأکید بر اینکه به مردم اطمینان کامل می‌دهیم که هیچ کمبودی در بحث کالاهای اساسی نداریم، در خصوص بحث نظارت‌ها در استان نیز عنوان کرد: کارگروه اقدام مشترک نظارتی در استان متشکل از صمت، جهاد کشاورزی، بسیج اصناف و بسیج اقشار از روز اول شروع طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها شکل گرفته است.

جلالی با اشاره به اینکه در قالب کارگروه نظارت تاکنون ۲۴۶ اکیپ گشت فعال شدند و بیش از ۸ هزار و ۱۸۷ واحد صنفی بازرسی شده و یک‌هزار و ۲۶۵ پرونده هم تشکیل شده است، تصریح کرد: به مردم اطمینان کامل می‌دهیم که هیچ کمبودی در بحث کالاهای اساسی در استان کرمان نداریم و ذخایر به اندازه کافی موجود است.

وی خاطرنشان کرد: طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها مربوط به دارو، نان و .. نمی‌شود و تنها مربوط به کالاهای اعلامی است و هیچ‌کس حق ندارد غیر از کالاهای اساسی اعلام شده، قیمت کالاهای دیگر را بخصوص در حوزه حمل و نقل افزایش دهد.

کمبودی در کار نیست