مسیر های ارتباطی با دفاتر مراجع تقلید

معرفی راه‌های ارتباطی دفاتر مراجع تقلید

دفاتر مراجع تقلید

 با توجه به نیاز جامعه نسبت به آگاهی مسائل شرعی، اعتقادی و اخلاقی بر آن شدیم تا یک مجموعه از راه‌های ارتباطی با دفاتر مراجع عظام تقلید را جمع‌آوری کرده و ارتباطی آسان و سهل میان مراجع تقلید و مخاطبان و مقلدان ایشان برقرار کنیم.

 

این مجموعه شامل کانال‌های ارتباطی همچون پایگاه‌های اطلاع‌رسانی، پاسخگویی‌های آنلاین، سامانه‌های پیامکی و شماره تلفن‌های مراکز پاسخگویی حضرت آیات عظام، سید علی حسینی خامنه‌ای، سید علی حسینی سیستانی، لطف الله صافی گلپایگانی، ناصر مکارم شیرازی، حسین وحید خراسانی، حسین نوری همدانی، حسین مظاهری، جعفر سبحانی، عبدالله جوادی آملی و سید محمدعلی علوی حسینی گرگانی می‌شود.

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله‌العالی

 

مقلدان رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله العظمی سید علی خامنه‌ای می‌توانند برای استفاده از متن کامل اجوبة الاستفتائات، مناسک حج امام، مناسک حج رهبری، توضیح المسائل امام، راهنمای فتاوا و اصطلاحات فقهی و نیز برای استفاده از استفتائات جدید، پرسش‌های متداول، احکام چند رسانه‌ای، احکام سفر، احکام خمس، احکام روزه به پایگاه اطلاع‌رسانی leader.ir مراجعه کرده و از خدمات دفتر این مرجع بزرگ تقلید استفاده کنند.

 

شایان ذکر است، بخش‌هایی همچون نگارخانه شامل آلبوم تصاویر، آلبوم سفر، نماهنگ، جلوه های ویژه و ویژه نامه‌ها، دروس معظم له شامل تفسیر قرآن، شرح حدیث، شرح حدیث و خارج فقه و نیز بخش آموزش شامل مناسک حج و مناسک چند رسانه ای از دیگر عناوین این پایگاه اطلاع‌رسانی است.

 

همچنین مقلدان رهبر معظم انقلاب می‌توانند برای استفاده از استفتائات، دروس خارج، شرح حدیث، خاطرات، کتاب‌ها، عکس‌‌ها، فایل‌های صوتی و کلیپ‌ها و فایل‌های تصویری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای می‌توانند به پایگاه اینترنتیfarsi.khamenei.ir مراجعه کرده و از بخش‌های متنوع این پایگاه استفاده کنند.

 

قابل ذکر است، علاقه‌مندان به استفتاء کتبی مسائل شرعی خود می‌توانند سؤال خود را به صورت مکتوب به آدرس الکترونیکی Info-leader.ir ایمیل کنند.

 

گفتنی است، مقلدان حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در تهران برای ارتباط مستقیم با دفتر این مرجع فقید شیعه می‌توانند با شماره تلفن 64411 ـ 021 گرفته و یا به نشانی تهران، خیابان جمهوری اسلامی، انتهای خیابان شهید کشور دوست، دفتر مقام معظم رهبری مراجعه فرمایند.

 

همچنین مقلدان این مرجع عالی‌قدر در شهر مقدس قم می‌توانند با شماره تلفن 37742232- 025 تماس گرفته و یا به نشانی قم، خیابان صفاییه، دفتر مقام معظم رهبری مراجعه کنند.

 

به استحضار می‌رساند، لیست شماره تلفن و آدرس مراکز پاسخگویی به سوالات شرعی مقلدان حضرت آیت‌الله العظمی سید علی خامنه‌ای در پایگاه اینترنتی leader.ir درج شده و علاقه‌مندان می‌توانند شماره تلفن نزدیک‌ترین دفتر پاسخگویی به خویش را در این پایگاه جست‌وجو کنند.

 

حضرت آیت‌الله سید علی حسینی سیستانی

 

پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت آیت‌الله سیستانی به نشانی sistani.org مرجع کاملی برای مقلدان این مرجع تقلید است. قسمتی از بخش‌های این پایگاه اینترنتی شامل متن کامل توضیح المسائل و کتب فتوایی، استفتائات، سؤالات و جواب‌ها‌ و همچنین متن تألیفات و تقریرات حضرت آیت‌الله سیستانی می‌شود.

 

علاقه‌مندان به استفتاء کتبی مسائل شرعی خود می‌توانند سؤال خود را به صورت مکتوب به آدرس الکترونیکی farsi@sistani.org ایمیل کنند.

 

شایان ذکر است، مقلدان مرجع عالیقدر، حضرت آیت‌الله سیستانی در شهر مقدس قم، جهت ارتباط با دفتر این مرجع تقلید می‌توانند با شماره تلفن 37741415 ـ 025 تماس گرفته و یا سؤال شرعی خود را به شماره تلفن 09198507500 پیامک کنند. زمان پاسخگویی به سؤالات شرعی در شهر مقدس قم از ساعت 9 تا 13 ظهر و 17 تا 21 شب می‌باشد.

 

همچنین ساکنان مشهد مقدس جهت ارتباط با دفتر این مرجع تقلید می‌توانند از ساعت 8:30 صبح تا 12:30 ظهر و از ساعت 15:30 تا ساعت 19:30 با شماره تلفن 05132250091 تماس بگیرند.

 

در کلان شهر تهران نیز مقلدان حضرت آیت‌الله سیستانی می‌توانند از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر با شماره تلفن 02133440925 تماس بگیرند.

 

حضرت آیت‌الله لطف الله صافی گلپایگانی

 

مقلدان حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی می‌توانند برای استفاده از متن کامل توضیح المسائل، استفتائات، مناسک حج، اشعار، دروس خارج و دیگر تألیفات و آثار علمی و ادبی این مرجع تقلید و نیز جهت دانلود نرم‌افزارها و کتب مذهبی مربوطه به پایگاه اطلاع‌رسانی saafi.ir مراجعه کرده و از خدمات دفتر مرجع عالی‌قدر حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی استفاده کنند.

 

شایان ذکر است، مقلدان حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی در موارد ضروری می‌توانند سؤالات شرعی خود را به سامانه پیام کوتاه دفتر این مرجع تقلید به شماره 30007479 ارسال کرده و طی 24 ساعت پاسخ آن را دریافت نمایند.

 

علاقه‌مندان می‌توانند با ارسال عدد 2 به شماره 30007479 در سامانه پیام کوتاه دفتر حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی عضو شده و از فتاوای احتمالی جدید این مرجع تقلید آگاه شوند.

 

همچنین آن دسته از مقلدان علاقه‌مند به استفتاء کتبی مسائل شرعی خود می‌توانند سؤال خود را به صورت مکتوب به آدرس الکترونیکی saafi@saafi.net ایمیل کنند.

 

مقلدان حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی در قم می‌توانند جهت ارتباط با دفتر این مرجع بزرگ تقلید با شماره تلفن 37479 ـ 025 تماس گرفته و داخلی مورد نظر را وارد نمایند؛ کلید 1 برای بخش پاسخ به مسائل شرعی، کلید 2 جهت استخاره، کلید 3 برای مشاوره دینی و تربیتی، کلید 4 جهت پرداخت وجوهات شرعی و کلید 5 مختص اطلاعات و شماره‌های ضروری دفتر است.

 

قابل ذکر است، مرکز تحقیقات اسلامی دار الزهرا(س) تحت اشراف دفتر حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی در تهران، پاسخگوی سؤالات شرعی و مشاوره‌ای مقلدان این مرجع تقلید است.

 

شماره تماس مرکز تحقیقات اسلامی دار الزهرا(س) برای پاسخگویی به سؤالات شرعی و نیز برای تعیین وقت و انجام هماهنگی جهت مراجعه حضوری 77653100 ـ 021 بوده و آدرس این مرکز به نشانی تهران، خیابان شریعتی، خیابان بیرجند، خیابان شهید عباسی اصفهانی، پلاک 12، کد پستی 1611965411 می‌باشد.

 

گفتنی است، علاقه‌مندان جهت ارتباط با مرکز نشر و تنظیم آثار حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی می‌توانند با شماره تلفن 37723380 ـ 025 و برای تماس مستقیم با مشاور دینی تربیتی با شماره تلفن 37756606 ـ 025 تماس بگیرند.

 

حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی

 

مقلدان حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی جهت استفاده از خدمات اینترنتی مربوطه می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی این مرجع تقلید به نشانی makarem.ir مراجعه کنند؛ قسمتی از بخش‌های این پایگاه اینترنتی شامل متن کامل توضیح المسائل، استفتائات و تألیفات و تقریرات حضرت آیت‌الله سیستانی می‌شود. همچنین پاسخ به شبهات و پرداخت وجوهات شرعی نیز از اهم بخش‌های پایگاه اینترنتی این مرجع تقلید است.

 

شایان ذکر است، دفتر حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در اقدامی قابل توجه از طریق پاسخگویی آنلاین به پرسش‌ها و استفتائات مقلدان این مرجع تقلید پاسخ می‌گویند؛ ‌علاقه‌مندان به این شیوه از پاسخگویی می‌توانند از طریق نشانی اینترنتی online.makarem.ir اقدام کرده و سؤالات خود را مطرح کنند.

 

همچنین علاقه‌مندان جهت استفتاء از محضر آیت‌الله مکارم شیرازی می‌توانند سؤالات شرعی خود را به صورت مکتوب به نشانی اینترنتی makarem.ir ارسال کنند.

 

گفتنی است، پایگاه اینترنتی دفتر حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی به منظور ارائه خدمات هر چه بهتر و سهولت دسترسی مقلدین به پاسخ سؤالات شرعی خود در موارد ضروری، سامانه ارسال سؤال از طریق پیام کوتاه را راه اندازی کرده است. مقلدین معظم له می‌توانند با ارسال پیام کوتاه به شماره 10000100 از سراسر کشور بدون نیاز به پیش شماره، سؤال خود را مطرح کرده و حداکثر ظرف مدت 24 ساعت جواب را دریافت کنند.

 

همچنین علاقه‌مندان برای عضویت در این سامانه به منظور دریافت آخرین فتاوای حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی از طریق پیام کوتاه می‌توانید عدد 10000100 را به شماره‌ فوق ارسال کنند.

 

شماره تماس دفاتر آیت‌الله مکارم شیرازی در قم و شهرستان‌ها

 

مقلدان مرجع عالیقدر، حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در شهر مقدس قم، جهت ارتباط با دفتر این مرجع تقلید می‌توانند با شماره تلفن 113-37743110 -025 تماس گرفته و یا به دفتر ایشان واقع در ابتدای خیابان شهداء (صفائیه) قم مراجعه کنند.

 

و نیز مقلدین آیت‌الله مکارم شیرازی واقع در پایتخت و سایر شهرستان‌ها می‌توانند به دفاتر این مرجع تقلید در کلان‌شهر تهران و مراکز استان مشهد، شیراز، اراک، اصفهان و کرج مراجعه کنند.

 

دفاتر آیت‌الله مکارم شیرازی در پایتخت ایران به نشانی‌های تهران، میدان شهدا، خیابان مجاهدین اسلام (ژاله سابق)، نبش کوچه شهید کاظمی، پلاک 3 و نیز تهران، خیابان 17 شهریور، ابتدای بزرگراه شهید محلاتی، ضلع جنوبی، پلاک 29 واقع شده و شماره تماس آن‌ها به ترتیب 42- 7512241 و 70- 33026066 است.

 

همچنین شماره تماس دفاتر این مرجع فقید در شهرهای شیراز، اراک و کرج و آدرس آن دفاتر به ترتیب به نشانی شیراز، خیابان قا آنی کهنه، کوی رحمت، تلفن 2303121 و اراک، ابتدای خیابان محسنی، تلفن 2224415 و کرج، بلوار امامزاده حسن، بین گلستان سوم و چهارم، تلفن 2243938 است.

 

و نیز دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی در مشهد و اصفهان به ترتیب به نشانی مشهد، چهارراه شهدا، خیابان آزادی، آزادی 6 ، تلفن، 2256168 ـ 2227879 و اصفهان، چهارراه شکر شکن، خیابان احمد آباد، خیابان شهید توانا، پلاک 105 ، تلفن، 2253600 می‌باشد.

 

حضرت آیت‌الله حسین وحید خراسانی

 

پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت آیت‌الله وحید خراسانی به نشانی wahidkhorasani.com مرجعی جامع برای مقلدان این مرجع تقلید است. این پایگاه اینترنتی شامل کتابخانه‌ای بزرگ از تألیفات حضرت آیت‌الله وحید خراسانی در موضوعات معارف، احکام شرعی، اهل‌بیت(ع) و اشعار معظم له و بخش‌های همچون سؤالات اعتقادی و اخلاقی، سؤالات شرعی و متن و کلیپ بیانات و دروس این مرجع عالیقدر می‌شود.

 

علاقه‌مندان جهت استفتاء از محضر آیت‌الله وحید خراسانی می‌توانند سؤالات شرعی خود را به صورت مکتوب به نشانی اینترنتی wahidkhorasani.com ارسال کنند.

 

شایان ذکر است، مقلدان مرجع عالیقدر، حضرت آیت‌الله وحید خراسانی در شهر مقدس قم، جهت ارتباط با دفتر این مرجع تقلید می‌توانند با شماره تلفن 37740611 ـ 025 و 37742445 - 025 تماس گرفته و یا به دفتر ایشان به نشانی قم، خیابان صفائیه مراجعه کنند.

 

همچنین ساکنان مشهد مقدس جهت ارتباط با دفتر این مرجع تقلید می‌توانند با شماره تلفن 2250178 ـ 0511 تماس گرفته و یا به نشانی خیابان مشهد، خیابان آخوند خراسانی، کوچه شماره 8، پلاک 16 مراجعه فرمایند.

 

مقلدان ساکن تهران نیز می‌توانند برای ارتباط با دفتر حضرت آیت‌الله وحید خراسانی با شماره تلفن 33510150 - 021 تماس گرفته و یا به نشانی تهران، خیابان 17 شهریور، قبل از دروازه دولاب، خیابان شهید اکبری، کوچه فتاح، حسینیه چهارده معصوم، پلاک4 مراجعه کنند.

 

حضرت آیت‌الله حسین نوری همدانی

 

مقلدان حضرت آیت‌الله نوری همدانی می‌توانند برای استفاده از متن کامل توضیح المسائل، استفتائات، و تألیفات آیت الله نوری همدانی و نیز متن و صوت دروس خارج این مرجع تقلید و پرداخت اینترنتی وجوهات به پایگاه اطلاع‌رسانی noorihamedani.com مراجعه کرده و از خدمات دفتر مرجع عالی‌قدر حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی استفاده کنند.

 

دفتر حضرت آیت‌الله نوری همدانی در اقدامی قابل توجه از طریق پاسخگویی آنلاین به پرسش‌ها و استفتائات مقلدان این مرجع تقلید پاسخ می‌گویند؛ ‌علاقه‌مندان به این شیوه از پاسخگویی می‌توانند از طریق نشانی اینترنتی ymsgr:sendim?noorihamedani.online اقدام کرده و از طریق نرم افزار یاهو مسنجر سؤالات خود را مطرح کنند.

 

همچنین علاقه‌مندان جهت استفتاء از محضر آیت‌الله نوری همدانی می‌توانند سؤالات شرعی خود را به صورت مکتوب به نشانی اینترنتی noorihamedani.com ارسال کنند.

 

گفتنی است، پایگاه اینترنتی دفتر حضرت آیت‌الله نوری همدانی به منظور ارائه خدمات هر چه بهتر و سهولت دسترسی مقلدین به پاسخ سؤالات شرعی خود در موارد ضروری، سامانه ارسال سؤال از طریق پیام کوتاه را راه اندازی کرده است. مقلدین معظم له می‌توانند با ارسال پیام کوتاه به شماره 30004844 از سراسر کشور بدون نیاز به پیش شماره، سؤال خود را مطرح کرده و حداکثر ظرف مدت 24 ساعت جواب را دریافت کنند.

 

مقلدان حضرت آیت‌الله نوری همدانی در قم می‌توانند جهت ارتباط با دفتر این مرجع بزرگ تقلید با شماره تلفن ثابت 37741850 ـ 025 و برای ارتباط با حجت‌الاسلام محمد حسین شمس، معاون دفتر قم و مسؤول دفاتر شهرستان‌ها و خارج از کشور با شماره موبایل 09102240454 تماس گرفته و یا به دفتر ایشان به نشانی قم، خیابان شهدا، کوچه 28، پلاک 120 مراجعه فرمایند.

 

حضرت آیت‌الله حسین مظاهری

 

پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت آیت‌الله حسین مظاهری به نشانی almazaheri.ir مرجعی برای مقلدان این مرجع تقلید است. این پایگاه اینترنتی شامل آرشیوی کامل از احکام شرعی، استفتائات، اعتقادات و اخلاق و نیز متن کامل توضیح المسائل و دروس حضرت آیت‌الله مظاهری بوده و در بخش استفتائات و توضیح المسائل این سایت قابلیت جست‌وجو نیز وجود دارد.

 

شایان ذکر است، پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت آیت‌الله مظاهری همچنین متن کامل تألیفات این مرجع تقلید ازجمله تفسیر قرآن کریم، فقه، اخلاص، اعتقادات، حدیث، اقتصاد اسلامی، تاریخ و سیره، عرفان و رجال را در خود جای داده است.

 

گفتنی است، آن دسته از مقلدان علاقه‌مند به استفتاء کتبی مسائل شرعی خود می‌توانند سؤال خود را به صورت مکتوب به نشانی اینترنتیalmazaheri.ir ارسال کنند.

 

همچنین علاقه‌مندان به ارتباط مستقیم با دفتر حضرت آیت‌الله مظاهری می‌توانند با شماره تلفن 4464691 ـ 0311 تماس گرفته و یا به دفتر ایشان به نشانی اصفهان، خیابان عبد الرزاق، کوی شهید بنی لوحی مراجعه فرمایند.

 

حضرت آیت‌الله جعفر سبحانی

 

مقلدان حضرت آیت‌الله سبحانی می‌توانند برای استفاده از مقالات، کتابخانه عربی، کتابخانه فارسی و متن روز دروس خارج حضرت آیت‌الله سبحانی و نیز گالری صوت، تصویر و فیلم‌های مربوط به این مرجع تقلید به پایگاه اطلاع‌رسانی tohid.ir مراجعه کرده و از خدمات دفتر مرجع عالی‌قدر حضرت آیت‌الله سبحانی استفاده کنند.

 

همچنین متن کامل رساله توضیح المسائل، مناسک حج، احکام بانوان و استفتائات حضرت آیت‌الله سبحانی و نیز متن مجله کلام اسلامی، دانشنامه کلام اسلامی و سلسله مسائل جدید کلامی بخش دیگری از مطالب و عناوین این پایگاه اطلاع‌رسانی است.

 

قابل ذکر است، مقلدان حضرت آیت‌الله سبحانی برای ارتباط با دفتر این مرجع تقلید و یا جهت استفتاء شفاهی می‌توانند با شماره تلفن 32915152 ـ 025 تماس گرفته و یا از طریق نشانی اینترنتی tohid.ir اقدام کنند.

 

حضرت آیت‌الله عبدالله جوادی آملی

 

مقلدان حضرت آیت‌الله جوادی آملی جهت استفاده از خدمات اینترنتی مربوطه می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی این عالم فقید به نشانی javadi.esra.ir مراجعه کنند؛ قسمتی از بخش‌های این پایگاه اینترنتی شامل متن استفتائات، تألیفات، مقالات و دیدگاه‌های آیت‌الله جوادی آملی می‌شود.

 

همچنین متن و کلیپ دیدارها، بیانات و پرسش‌های مطرح شده و پاسخ‌های آیت‌الله جوادی آملی و نیز دانلود نرم افزار، فیلم و تصاویر مربوطه بخش دیگری از امکانات این پایگاه اطلاع‌رسانی است.

 

علاقه‌مندان جهت ارتباط با دفتر حضرت آیت‌الله جوادی آملی می‌توانند با شماره تلفن 37839183 و 37839283 ـ 025 تماس گرفته، یا متن پیام و پرسش خود را به نشانی اینترنتی javadi.esra.ir بخش «تماس با ما» ارسال کنند. همچنین جهت ارتباط حضوری می‌توانند به نشانی قم، بلوار امین، کوچه شماره 8، پلاک 137 مراجعه فرمایند.

 

حضرت آیت‌الله سید محمد علی علوی حسینی گرگانی

 

مقلدان حضرت آیت‌الله علوی گرگانی می‌توانند برای استفاده از متن کامل توضیح المسائل، استفتائات، و تألیفات این مرجع تقلید و نیز متن و صوت دروس اخلاق ایشان و پرداخت اینترنتی وجوهات به پایگاه اطلاع‌رسانیgorgani.ir مراجعه کرده و از خدمات دفتر مرجع عالی‌قدر حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی استفاده کنند.

 

پایگاه اینترنتی دفتر حضرت آیت‌الله علوی گرگانی به منظور ارائه خدمات هر چه بهتر و سهولت دسترسی مقلدان به پاسخ سؤالات شرعی خود در موارد ضروری، سامانه ارسال سؤال از طریق پیام کوتاه را راه اندازی کرده است. مقلدان ایشان می‌توانند با ارسال پیام کوتاه به شماره 100006020 از سراسر کشور بدون نیاز به پیش شماره سؤال خود را مطرح نموده و حداکثر ظرف مدت 24 ساعت جواب را دریافت کنند.

 

همچنین مقلدان حضرت آیت‌الله علوی گرگانی می‌توانند با ارسال عدد 1 به سامانه پیام کوتاه، شماره تماس دفاتر معظم له، عدد 2، شماره حساب‌های بانکی معظم له برای واریز وجوهات شرعیه، عدد 3، حدیث هفته، عدد 4، اطلاعات مراسم‌های مذهبی در دفتر تهران را دریافت کنند.

 

شایان ذکر است،‌ علاقه‌مندان جهت استفتاء از محضر آیت‌الله علوی گرگانی می‌توانند سؤالات شرعی خود را به صورت مکتوب به نشانی اینترنتی gorgani.ir ارسال کنند.

 

گفتنی است، مقلدان مرجع عالیقدر، حضرت آیت‌الله علوی گرگانی در شهر مقدس قم، جهت ارتباط با دفتر این مرجع تقلید می‌توانند با شماره تلفن 7741132 ـ 025 تماس گرفته و یا به دفتر ایشان به نشانی قم، خیابان شهدا، کوچه 26، پلاک 8، مراجعه کنند./997/ز501/س

 

منبع: سایت خبرگزاری حوزه

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *